وینسنت جایگزینی برای مستر ,

menuordersearch
shumia.com
۱۳۹۹/۱۱/۲۹ چهارشنبه
(1)
(0)
وینسنت جایگزینی برای مستر
وینسنت جایگزینی برای مستر

با خروج برندهای کره ای سامسونگ و ال .جی از بازار لوازم خانگی؛ شرکت ها و وارد کنندگان مطرح لوازم خانگی کشورمان که سالیان سال اقدام به توسعه بازار و ایجاد شبکه فروش در سراسر ایران کرده بودند؛ با چرخشی در فعالیت هایشان از حوزه وارادات به حوزه تولید قدم گذاشتند. یکی از این شرکت های مطرح شرکت شکوفا الکتریک سرویس بود که مشتریان و خریداران آن را بیشتر با محصولات خانگی فیلیپس با گارانتی شکوفا می‌شناسند.


شکوفا الکتریک و تولید


شرکت شکوفا در ابتدا اقدام به مونتاژ تلویزیون های فیلیپس در ایران نمود و سعی کرد تقاضای وافر این بخش ناشی از کمبود تلویزیون در داخل ایران را پوشش دهد که از قضا بخش قابل توجهی از سهم این بخش را نیز نصیب خود نمود.
شکوفا سپس با معرفی برند مستر ( Master ) وارد حوزه تولید و ساخت جاروبرقی شد. مستر نام شرکت زیر مجموعه هلدینگ شکوفا یعنی «مستر گروه رایا» سازنده این جاروبرقی ها بود. البته در اهم فعالیت های این شرکت؛مونتاژ و تولید سایر محصولات خانگی از قبیل
تلویزیون، لوازم خانگی سبک، گاز و هود نیز آمده است. بنابراین بایستی انتظار داشت محصولات دیگر این گروه را نیز دیر یا زود در بازار مشاهده کرد.


جاروبرقی مستر مدل MV112C با ابعاد 450x290x300 میلی متر و وزنی در حدود 5 کیلوگرم به صورت مخزنی و بدون کیسه به بازار عرضه شد که قدرتی در حدود 2200 وات داشت. این جاروبرقی فیلتر بهداشتی هپا داشت و طول سیمش به شش متر می‌رسید.
این جاروبرقی ظاهر جمع و جور و طراحی شکیل و زیبایی داشت. از ترموستات موتور و قفل ایمنی سه کاره هم برخوردار بود. شکوفا برای اینکه از رقبایش در این حوزه عقب نماند گارانتی 24 ماهه را هم برای این جاروبرقی ها در نظر گرفت.

 

پایانی بر شروع جاروبرقی های مستر


جاروبرقی مستر مدل MV112C در عین اینکه اولین تجربه شکوفا الکتریک سرویس در تولید جاروبرقی بود اولین وآخرین مدل از برند مستر هم شد!؟
بله درست حدس زدید ورود شکوفا الکتریک سرویس به عرصه تولید جاروبرقی موفقیت آمیز نبود. شرکت در فاصله ایی کمتر از نه ماه از عرضه این جاروبرقی به نمایندگی هایش و ارائه لیست قیمت برای فروش به آنها؛ بلافاصله در خواست عودت و جمع آوری جاروها را داد. البته همین پذیرش شکست و اشتباه به زعم من، خودش موفقیت بزرگی برای شکوفا الکتریک است ما در ایران -حداقل خودم را می‌گویم - سراغ نداریم تولید کننده ای وطنی درخواست جمع آوری و عودت برای کالاهای معیوبش داده باشد البته بجز این یک مورد !؟

 

موج سواری بر جارو برقی فراخوانده شده مستر

 

البته متاسفانه معلوم نیست چرا در بازار و حتی در برخی از فروشگاه های اینترنتی - به زعم کاربران و اهالی کسب و کار اینترنتی- معتبر (!؟)جاروبرقی مستر مدل MV112C همچنان در حال فروش است. البته میشود تصور کرد که سود عامل مهمی برای سودجویی برخی در بازار باشد. این فروشگاه اینترنتی هم عاملیت فروش کالا را دارد و عملا با دادن فضای مارکت پلیس به فروشندگان تا حد زیادی خودش را از اتهامات مبرا کرده است اما بهتر بود که فرآیندش را کمی بهتر کند همانگونه که فرآیندهای مالی اش را بهتر کرده است اما نظرات منتشر شده کاربران و خریداران جاروبرقی در همین فروشگاه اینترنتی نیز خودش به نوبه خاصی بسیار جالب توجه است.


مادامی که خانم آیلار نامی کلی از محصول به به و چه چه کرده است و چنین اظهاراتی بیان داشته است:

 

« خیلی جاروبرقی عالی و خوبیه اصلا نمیشه رو مکش بالا گذاشت من واقعا مچ دستم درد میگیره موقع جارو کشیدن خیلی خیلی پیشنهاد میکنم فوق العاده اس و بسیار هم شیک.نظافتش هم فوق العاده راحت»


خریداران و کاربران دیگری در همین وبسایت با نام های محمد انوری و اعظم قنبری کلی بد و بیراه نصیب این کالا کرده اند و خرید این کالا را به شدت نهی کرده اند!؟


«بعد از ۱۰ روز و ۲ بار استفاده خراب شد و به نمایندگی مرجوع کردیم با ضرر. این جارو فوق العاده بی کیفیت و به درد نخوره. با خریدش فقط پولتون رو دور می‌ریزید. این محصول یه بار مصرفه و به احتمال زیاد خیلی زود اذیتتون می‌کنه. گارانتی و خدمات پس از فروشش هم اصلا خوب نیست. بی ادب هستن و کارتون رو راه نمی‌ندازن.»

 

البته من بعید می‌دونم شرکت شکوفا با سازمان دهی اش اینگونه رفتاری با مشتریها بکنند اون هم وقتیکه خودشان فراخوان جمع آوری داده اند اما بالاخره اینجا ایرانه شاید کارمندی بد زمانی با این مشتری بد برخورد کرده که بایستی پیگیری شود.

 

نظر خانم هم اینگونه است:


« من این جارو رو از بیرون تهیه کردم،اصلا پیشنهاد نمیکنم که بخرید،صدای خیلی بلندی داره،توان مکش کم،قطعات پلاستیکی و فوق العاده بی کیفیت،کاملااا پولتونو دور میریزید و اینکه متاسفانه دیجی کالا قیمت این کالارو خیلی بیشتر زده نسبت به بیرون»

 

قیمت بسیار بالای یک کالای معیوب و مرجوعی در یک فروشگاه اینترنتی معتبر!؟

 


البته من هم با نظر این کاربر در مورد قیمت بسیار بالای این فروش جاروبرقی مستر در این فروشگاه اینترنتی کاملا موافق هستم.


هشدار در مورد خرید جاروبرقی مستر


در زمان نگارش این مقاله جاروبرقی معیوب و فراخوانده شده مستر مدل MV112C در این فروشگاه به قیمت 3 میلیون تومان عرضه می‌شود در حالیکه جاروبرقی وینسنت مدل VC418R با قیمت مصرف کننده 2میلیون و 673 هزار تومان در سایت رسمی شکوفا و با قیمتی به مراتب پایین تر در بازار و فروشگاه های اینترنتی عرضه می‌شود به عنوان مثال فروشگاه اینترنتی شومیا همین کالا را در دو رنگ قرمز و مشکی با قیمت 2میلیون و 480 هزار تومان در حال عرضه و فروش است. شما هم می‌توانید برای خرید این کالا به این صفحه ( خرید اینترنتی جاروبرقی وینسنت VINCENT مدل VC-418R/B با قیمتی پایین تر از قیمت مصرف کننده ) مراجعه کنید.


شاید بگویید خب این تفاوت قیمت مربوط به مشخصات جاروبرقی مستر و وینسنت می‌شود. جاروی مستر قدرت 2200 وات و جاروبرقی وینسنت قدرت موتور 1800 وات دارد. این استدلال زمانی درست است که از دو کالای کاملا سالم و بی عیب صحبت کنیم نه یک کالای سالم با یک کالایی که فراخوان عودتش به سازنده آمده است.

 

در هر صورت حتی اگر همین الان هم به سایت شکوفا الکتریک (اینجا) سر بزنید متوجه می‌شوید هیچ نام و نشانی از مستر (MASTER ) در سایت رسمی شرکت نیست البته بعید است شرکت شکوفا الکتریک سرویس نسبت به کالاهای فراخوان داده شده ی مستر که دست مردم است یا احیانا در بازار حقیقی یا مجازی مثل همین فروشگاه اینترنتی مذکور پاسخگو نباشد اما توصیه اکید ما به خریداران گرامنی اینست که به هیچ وجه خودشان و دیگران را به دردسر نیاندازند و از خریداری جاروبرقی مستر مدل MV112C-Bخودداری کنند.

 

شکوفا مصمم در مسیر تولید و عرضه جاروبرقی


فراخوان عودت جاروبرقی های مستر و بلافاصله رفع عیوب احتمالی آن و معرفی برند وینسنت همگی نشانه هایی از این مطلب است که شکوفا هم مصمم است در مسیر تولید جاروبرقی گام بردارد و هم مدیران شرکت کاملا به این موضوع واقف هستند که اگر زمان بوجود آمده در شرایط فعلی را غنیمت نشمارند عملا فرصت دیگری برای بدست آوردن سهمی از بازار جاروبرقی ایران نخواهند داشت. این موضوع را نه من یا کارشناسان امر بلکه تعدد برندهای تولیدات داخلی یا حتی برندهای محدود وارداتی بازار ایران می‌گوید.

 

 

 

مطالعه بیشتر : وینسنت در مسیر توسعه محصول و بازار در ایران

 

 

پارس خزر، پاکشوما،سایا،کرال،زیرووات،آی سن، پلار،تیوا،شروین،کوپکس در کنار جاروهای وارداتی متئو، مایدیا، ال جی، بوش، آاگ،تامسون،مونوتک، مک استایلر فقط بخشی از برندهای موجود در بازار هستند. برندهایی که حکایت از جای باز حضور تولیدکنندگان و عرضه کنندگان جارو در غیبت بزرگان لوازم خانگی جهانی در عرصه بازار داخلی کشورمان است.

 

 

وینسنت برند ایرانی معرفی شده شرکت شکوفا الکتریک سرویس

 

شرکت شکوفا هم به خوبی این فرصت را درک کرده است و دریافته که اگر دیر بجنبد بازار فعلی ایران با بازیگرانی جدید پر خواهد شد از اینرو اولا جاروهای معیوب مستر را از بازار جمع آوری کرد ثانیا مشکلات احتمالی در خط تولید جاروبرقی مستر را رفع نمود و در نهایت و در گام سوم بلافاصله برند وینسنت (VINCENT) را معرفی کرد وبدین ترتیب جاروبرقی های وینسنت را جایگزین جاروبرقی های مستر در بازار نمود.

 

همانطوری که پیش بینی می‌شد با سرمایه گذاری گسترده ای که شکوفا الکتریک سرویس بر روی تولید و برند وینسنت (VINCENT) کرده است ورود محصولات جدید وینسنت به بازار ایران با آمدن انواع گوشتکوب برقی و غذا ساز و سپس جایگزینی برند وینسنت با فیلپیس بر روی تلویزیون های تولیدی شرکت شکوفا الکتریک سرویس وارد دوره جدیدی از فعالیت برند ایرانی وینسنت شد.

 

جاروبرقی وینسنت از نمای جلو
جاروبرقی وینسنت
 جاروبرقی مستر از نمای جلو
جاروبرقی مستر
 جاروبرقی مستر از نمای کنار
جاروبرقی مستر از نمای کنار
 جاروبرقی وینسنت از نمای کنار
جاروبرقی وینسنت از نمای کنار
وینسنت یا مستر
وینسنت یا مستر

اطلاعات تماس -(پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه 9 تا 17 و پنجشنبه 9 تا 13 )
شماره همراه: 09333256151
شماره تماس : 66740790 (021)
شماره تماس : 66748939 (021)
کد پستی : 1131643413

امکان دریافت حضوری کالا از فروشگاه فقط با هماهنگی های لازم وجود دارد.
ایمیل: shumiashop@gmail.com