همه رویداد‌‌‌‌های خبری این هفته: از عید فطر تا روز کارگر ومعلم ,

menuordersearch
shumia.com
۱۴۰۱/۲/۱۲ دوشنبه
(0)
(0)
همه رویداد‌‌‌‌های خبری این هفته: از عید فطر تا روز کارگر ومعلم
همه رویداد‌‌‌‌های خبری این هفته:  از عید فطر تا روز کارگر ومعلم

هفته ای که در آن قرار داریم هفته بسیار پر رویدادی است بر خلاف وضعیت بازار که با نگاهی به تقویم رسمی هفته می‌شد تصورکرد چه وضعیتی به خود خواهد دید؛ اینهفته به نسبت هفته شلوغی است.

 

شومیا پیشاپیش عید سعید فطر را به همه هموطنان عزیز تبریکمی گوید وامیدوار است هم میهنان عزیز بعد از تعطیلات پیش رو؛ هفته سوم اردیبهشت ماه را طوفانی آغاز کنند.

 

رمضان سی روزه شد تعطیلات عید فطر جا به جا

 

شلوغی این هفته وقتی دو چندان شد که امروز دوشنبه 12 اردیبهشت ماه 1401 برابر با سی ام رمضان 1443 هجری قمری و به بیانی آخرین روزماه مبارک رمضان است و تعطیلات رسمی عید فطر را دو روزی جا به جا کرد و از روز‌‌‌‌های دوشنبه و سه شنبه به روز‌‌‌‌های سه شنبه وچهارشنبه منتقل کرد. البته لازم به ذکر است که مطابق اخبار واصله کشور عراق هم روز سه شنبه را به عنوان روز عید فطر اعلام کد و عملا تا اینجای کار ایران وعراق یکماه رمضان سی روزه داشته اند.

 

مثل سنوات پیش از کرونا سفر پای ثابت تعطیلات چند روزه ایرانی ها

هر از گاهی که چند روز تعطیلات پشت سر هم در کشورمان اتفاقمی افتد مردمخوش سفر ایران از هر نژاد وبا هرگویشی از جای جای این میهن زیبا، بار سفر را می‌بنندند تا استخوانی سبک کنند. آن هم بعد از یک دوره طولانی قرنطینه به سبب کرونا؛ این سفرها بیشتر جذابیت دارد.


اگرچه خیلی از هموطنان از روز‌‌‌‌های پیشین و بویژه از روز یکشنبه عازم جاده ها وسفر‌‌‌‌های پایانی ایام ماه رمضان شدند. اما هنوز هم لحظه به لحظه بر حجم بار ترافیکی جاده ها افزوده می‌شود. شمال کشور و شهر‌‌‌‌های شمالی ایران یکی از پر جاذبه ترین مقاصد گردشگران در این روزهاست از یک طرفه شدن جاده چالوس و هراز و حتی پر حجم شدن آزاد راه تهران - شمال می‌شود فهمید این عادت شمال روی ما ایرانی ها علیرغم جذابیت اقصی نقاط کشورمان ترک ناشدنی ست.

 

اردیبهشت پر بارش و باز هم سیلاب

بنا بر گزارش خبرنگاران از سراسر کشور با تحقق پیش بینی‌‌‌‌های هواشناسی صورت گرفته ۱۷ استان از 31استان کشورمان ایران گرفتار سیلاب و آبگرفتگی شد. شدت بارش ها به حدی بود که در خیابان‌‌‌‌های شهر خشکی همچون یزد سیلاب سرازیر شد. البته پر واضح پیداست که عدم رسیدگی به سیل بندها ومعابر انقال آب شهری وسایرسازه‌‌‌‌های مورد نیاز در طی سالیان متمادی عامل تشدید کننده سیل در یزد و حتی سایر نقاط کشور است.

به گفته رئیس سازمان امدادونجات امدادرسانی در ١٥ شهرستان آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و یزد ادامه دارد.

 

 

با توجه به هشدار‌‌‌‌های سازمان هواشناسی وشرایط جوی حاکمبر استان ها لازم است هموطنان در سفر‌‌‌‌های عید فطر نهایت احتیاط را به خرج دهند تا گرفتار نشوند.

 

از تکریم مقام کارگران تا تعظیم به کسی که ما خواندن آموخت

اما مناسبت‌‌‌‌های روز این هفته هم جالب توجه بود که با تقارن آنها با حلول ماه شوال وعید فطر دغدغه‌‌‌‌های ایرانیان را بیشتر می‌کرد. در رویداد تقویمی امروزدوشنبه 12 ام، شهادت استاد مرتضی مطهری به روز معلم نامگذاری شده است و از آنجا که بنظر می‌رسید تعطیلی رساست روز تکریم معلمان در مدارس سراسر کشور دیروز یازدهم برگزار شد. و نکته جالب تر آنکه خود روز یازدهم روز اول مه میلادی روز جهان کارگر است که چندین مراس منمادین من جمله در خانه کارگران ایران در شهر تهران به همین مناسبت نیز برگزار شد.

 


از معلمان گفتیم از شور و حال فضای مجازی و حتی حرف و حدیث هایی که این روزها از مدارس به خانه دانش آموزان نیز شاید سرایت بکند نیز بایستی بگوییم و ان هم طرح رتبه بندی معلمان است که همدغدغه معیشت معلمان را هدف گذاری کرده است و هم ارتقای کیفی آموزش عمومی کشور. هر از گاهی هم از گوشه وکنار خبر تجمعی شنیده می‌شود و البته بایستی دید که بالاخره این طرح چه دستاوردی برای جامعه و اجتماع ایران دارد.

البته وضعیت اقتصادی کارگران نیز همچون سایر اقشار جامعه تعریف ندارد و این را می‌توان از قدرت خرید مردم حتی دریک فروشگاه اینترنتی فهمید. نیاز‌‌‌‌های که به آینده موکول می‌شود و اگر هم ضرورتی برای رفع انها باشد با کالاهایی با قیمت وکیفیت نازلتر مرتفع می‌گردند.

 

ضرورت تکریم دو قشر مهم و زحمت کش کارگر و معلم برکسی پوشیده نیست آنچه می‌تواند این احترام و عزت را خدشه دار سازد رویارو کردن این عزیزان با سایر اقشار جامعه است. کار و راه ناصوابی که متاسفانه برخی در پیش گرفتند و جایگاه معلم وکارگر را تا حد ارزش ريالی یک خدمت پایین آوردند. یکسان انگاری تکریم با وجه ريالی یک خدمت شاید منافع کوتاه مدتی را عاید قشری کند اما به مرجعیت و احترام و جایگاه معنوی آنان در دراز مدت لطمه خواهد زد و حتی منافع دراز مدت یک قشر را تهدید می‌کند.

 

 

رونق بخش گردشگری در کنار کسادی بازار

 

با همزمانی دو رویداد تقویمی مهم این هفته یعنی روزکارگر و معلم با تعطیلات دو روزه عید فطر؛ این هفته یکی از پرخبرترین هفته‌‌‌‌های سال در کنار پرکسادترین روز‌‌‌‌های بازار را تجربه می‌کنیم. البته پس از دو سال همه گیری کرونا و فروکش کردن این بیماری در ایران؛ بخشی از بازار که متکی به خدمات سفر است من جمله مراکز اقامتی،سرویس‌‌‌‌های حمل ونقل، اغذیه فروشی ها رستوران ها روز‌‌‌‌های پررونقی را شاهد خواهند بود. روزهایی که قرار است شور و شادابی زندگی وحیات را پس از دوران تلخ کرونا و فشار‌‌‌‌های سنگین اقتصادی به جامعه ایران بازگرداند.

 

اطلاعات تماس -(پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه 9 تا 17 و پنجشنبه 9 تا 13 )
شماره همراه: 09333256151
شماره تماس : 66740790 (021)
شماره تماس : 66748939 (021)
کد پستی : 1131643413

امکان دریافت حضوری کالا از فروشگاه فقط با هماهنگی‌‌‌‌های لازم وجود دارد.
ایمیل: shumiashop@gmail.com