راهنمای خرید اتوبخار - بهار 1400 ,

menuordersearch
shumia.com
۱۴۰۰/۳/۱۷ دوشنبه
(0)
(0)
راهنمای خرید اتوبخار - بهار 1400
راهنمای خرید اتوبخار - بهار 1400

به فراخور کسب و کارمون دوستان و آشنایان هر از گاهی باهام تماس می گیرن و ازم سئوالاتی در مورد لوازم خونگی می کنن چند وقت پیش یکی از دوستان تماس گرفت و گفت : «اتو بخار چه مارکی خوبه بخرم؟ میتونی راهنماییم کنی؟»
این دوستم می گفت: « ما تو خونمون هیچوقت یه اتوی درست حسابی نداشتیم هرچی خریدیدم دو روزه خراب شده اما الان میخوام یه اتو بخار خوب و با قیمت مناسب بخرم، بهم گفتن مارک فیلیپس خوبه نظر تو چیه؟ خوبه؟ میشه راهنماییم کنی الان چیو برای خریدن اتو بخار خوب باید در نظر بگیرم نمیخوام خیلی هزینه کنم چه اپشنایی براش واجبه؟ »
یه توضیحاتی دادم و ایشون هم خریدشو کرد امیداوارم از خریدش و مشاوره من راضی باشه. حالا که دست به کیبورد شدم گفتم بد نیست کمی در مورد اتو بخار خوب برای شما مخاطبان گرامی شومیا بنویسم.

 

درست و غلط تصورهای عامیانه درباره اتوبخار

قبل از توضیح پیرامون اتو بخار، امکانات آنها و تنوع برندی و مدلی اتو بخارهای موجود در بازار، لازم می دانم چند سطری درباره باورهای عامیانه خرید اتو بخار برایتان بگویم.


تصور عامیانه مردم بر آنست که اگر تا به امروز  اتوی بدی داشته اند دیگر از آن برند نخرند یا شاید اصلا اتو بخار خوب توی بازار قیمتش خیلی بالاست که تا به امروز هر چی خریدند خوب از آب در نیامده است که البته اینگونه نیست. برخی تصورات هم درسته مثلا معتقدند برندهای تفال و فیلیپس اتوبخارهای خوبی دارند و برخی برندها مثل هاردستون و ویداس در محصولات اتوبخار خوب عمل نکرده اند و ضعف های اساسی مثل چکه کردن آب از کف اتو را دارند که البته کم بیراه هم نیست. البته نمیگوییم این ضعف برای همه اتو بخارهای ویداس و هاردستون پیش میاد اما خب هست. پس برخی تصورات درست و برخی نادرست در بین ما در مورد اتوبخار رایج است که در ادامه بیشتر به این موضوعات می پردازیم.

 

اگر به بازار و تنوع مدلی برندهای اتوبخار در بازار توجه کنید متوجه میشوید که انواع مدل اتوبخار بوش،اتو بخار تفال و اتوبخار فیلیپس در بازار موجود است. تنوع مدلی برندهای فیلیپس،تفال و بوش در اتوبخارها به حدی است که حتی فروشندگان و توزیع کنندگان در توضیح تفاوت آنها از یکدیگر عاجز می مانند البته برخی از این مدلها فقط در رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. اما موضوع فقط رنگ و شکل ظاهری یا حتی توان اتوبخار نیست.
همین طیف وسیع تنوع مدلی حکایت از اهمیت کالای اتوبخار برای برندهای یاد شده را دارد در حالیکه برخی برندهای یاد شده دو یا سه قلم اتوبخار دارند که نشان از اهمیت پایین  اتوبخار در سبد فروششان دارد پس طبیعی ست برخی برندها طیف وسیع بازار به لحاظ آپشن،قیمت و رنگ را از آن خود کنند و حتی پاسخگویی بهتری درباره کالاهایشان نسبت به سایر برندها داشته باشند.


البته آنچه از نظر نباید دور کرد اینست که در برخی مواقع نحوه استفاده ما مصرف کنندگان نیز در کیفیت ماندگاری و عملکرد اتوبخارها نیز موثر است و آنگونه که برخی از ما مشتریان با اتوبخار کار می کنند عملا هیچ اتوبخار مناسبی برایشان وجود ندارد.

 

 

 

راهنمای انتخاب و خرید یک اتو بخار مناسب


گاها پیش می آید برای خرید اتو بخار در ابتدا  بودجه  را در نظر میگیرند بعد برند را انتخاب می کنند و سپس به برخی ویژگی های اتوبخار توجه می کنند تا اتوبخار مورد نظر را پیدا کنند.
این شیوه اگرچه کاربردی است اما نتیجه مطلوبی نمی دهد و ممکن است تا حد زیادی گمراه کننده باشد البته وسع مالی خریدار؛ پارامتر اساسی در انتخاب اتوبخار است اما بهتر است در ابتدا نیازمندی مان را بشناسیم سپس به سراغ برند و مدل برویم.

 

نیازمندی خرید یک اتو بخار

اتوبخار بنا به دلایل مختلف خریداری می شود گاهی برای اتو کردن پیراهن های چروک، گاهی برای لباس فرم محل کار، کت و شلوار و گاهی نیازهای استفاده از یک اتو خیلی فراتر از اتوکشی های ساده است و اتو کردن پرده و امثالهم را هم شامل می شود که در این مواقع بهتر است از اتوبخار ایستاده یا اتوپرسی استفاده شود. نوع کفی اتو بخارهای دستی هم از جهت میزان درخشندگی،چسبندگی به لباس ها اهمیت فراوان دارد پس حتما باید بدانید برای چه کارهایی اتو نیاز دارید تا بعدا نوبت به برند و مدل اتویتان برسد.

 

 

قابلیت های اتو بخار


قابلیت های اتو مو را می توان به دو دستعه قابلیت های عمومی و قابلیت های اختصاصی تقسیم بندی کرد. در قابلیت های عمومی ویژگی های گنجانده شده است که در تمامی اتوبخارهای موجود است فقط عنصر یا کیفیت آن ویژگی آن اتوبخار را از سایر جدا می کند اما در قابلیت اختصاصی؛ ویژگی های ومجود دارد که الزامی به وجود آنها برای یک اتوبخار نیست و عملا اتوبخار با نبود آنها نیز اتوبخار هست یا به بیانی از این ویژگی ها به ویژگی اضافی یا شاید لوکس تعیبر شوند.

 

ویژگی ها و قابلیت های عمومی

از چهار ویژگی «توان مصرفی،وزن،طول سیم و کفی اتوبخار» به ویژگی های عمومی یاد می شود. ویژگی هایی که در تمامی اتوبخارها هست و تغییر در کمیت یا کیفیت این پارامترها قیمت اتوبخار نیز تغییر می کند.

 

توان مصرفی اتو بخار   

پیش از هر موضوعی باید توان مصرفی اتو را با توجه به میزان استفاده خود از اتو در نظر بگیرید. به طور کلی اتو ها معمولا قدرتی بین 900 تا 3000 وات دارند و هر چقدر توان دستگاه شما بالاتر باشد سرعت گرم شدن و بخار دهی دستگاه بیشتر می شود. 

 

 

وزن مناسب اتو بخار  

اگر اتو خیلی سبک باشد اتو کشی خوبی نخواهید داشت و اگر خیلی سنگین باشد فرآیند اتوکشی را برای شما خسته کننده می‌کند پس وزن مناسب اتو بخار باید براساس قدرت بدنی شما تعیین شود؛ برای این منظور قبل از خرید اتو حتما آن را در دست بگیرید و وزنش را با توانایی بدنی خودتان چک کنید.  

 

 

طول سیم اتو بخار  

در زمان خرید اتو، توجه داشته باشید که سیم اتو طول مناسب و متعادلی داشته باشد نه چندان کوتاه و نه چندان بلند باشد هم چنین سری متصل سیم برق و اتو به راحتی بچرخد تا هنگام اتو کشی سیم اتو مزاحمتی برای شما نداشته باشد. اگر همواره در زمان اتو کشی با این مشکل مواجه می شوید می توانید از اتو بخارهای بدون سیم موجود در بازار کمک بگیرید.  

 

کفی اتو بخار

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید اتو بخار در نظر بگیرید کف اتو بخار است، به طور کلی کف اتو ها از جنس هایی چون استیل، سرامیک و تیتانیوم تولید می شود. کفه های استیل بیشتر در ساخت اتوهای بدون بخار یا به اصطلاح اتوهای خشک به کار می رود که در حال حاضر چندان طرفدار ندارد، پس کاملا از دور خارج شده است. اتویی با کفه سرامیک یا تیتانیوم بهترین کف اتو بخار محسوب می شوند و بزرگ ترین مزیت این کفه ها این است که به لباس های نازک و یا پلی استر نمی چسبند و آنها را نمی‌سوزانند.  

 

 

 

 

عموما برای اتوبخارها سه قابلیت عمده بر می شمارند:
1- سیستم قطع خودکار: متوقف کردن عملکرد اتو برای جلوگیری از آسیب به لباس و یا دستگاه در مواقع فراموشی و یا بدون استفاده بودن
2- سیستم ضد چکه: جلوگیری از چکه کردن آب اضافه از زیر و کناره‌های اتو روی لباس
3- بخار دهی عمودی: برای بخاردهی و صاف کردن چین و چروک سطوحی مثل پرده و یا پارچه و لباس های آویزان

البته برخی کارشناسان از ویژگی فناوری اتو بخار را نیز نام می برند و آن را جزء ویژگی های اساسی می دانند. فناوری اتو بخار تا حد زیادی به به نوع اتوبخار و تا حدی هم به کفی اتو بخار مرتبط است.
طراحان و تولیدکنندگان اتوبخار بسته به نوع نیاز و رضایتمندی که از عملکرد کالهایشان و سنجش رضایت از مشتری داشتند حداقل سه فناوری برای تولید اتو بخار درنظر گرفته اند:
1) اتو بخار های معمولی: در این فناوری که قدیمی ترین فناوری ست از اتوهای معمولی با انواع کفی برای صاف کردن چین و چروک با حرکت رفت و برگشتی اتو استفاده می شود البته به مرور زمان بر مبنای خواص مختلف گرمایی و فلزات از انواع رویه ها و پوشش های گوناگون برای اتوبخارها استفاده شده است.
جنس کفی های « الماسه(دیاموند-نقره ای) و استیل» ، «سرامیک»، «آلومایت»، « مایکرواستیم»، «الماس ضدخش
»، «الماسه»، «تفلون»، « سرانیوم گلیس CeraniumGlissée »،«steamglide»،«»،«durilium airglide»،«»،
به عنوان مثال مادامی که   اتو بخار تامسون مدل TH7334  با گارانتی
گارانتی ۱۲ ماهه لادیز الکترونیک یکی از موارد معدودی از اتوبخارهای موجود در بازار است که همچنان از جنس کفی تفال استفاده می کند، شرکت بوش از جنس سرانیوم گلیس CeraniumGlissée در کفی اتوهای بالا رده و از جنس سرامیک برای اتوبخارهای میان رده و پایین رده اش استفاده می کند و عملا از جنس کفی تفال عبور کرده است.
اتو تفال 3965 از جنس کفی durilium airglide استفاده می کند.
در اعلام ویژگی کفی برخی اتوبخارها به عنوان کفی نچسب یا (Non-stick) کفایت می کنند که منظورشان در اغلب موارد همان تفلون است. اتبخار فیلیپس 2140 یکی از همین موارد است

مادامی که شرکت بوش کیفیت را سرلوحه کار خودش قرار داه است و سعی می کند قیمت ساخت اتوبخار سنتی را با تیراژ بالا و کاهش هزینه های تولید پایین بیاورد این در حالیست که شرکت معروف فیلپس سیاست دیگری را در پیش گرفته است فیلیپس سعی کرده است تنوع قیمتی را در ساخت اتوبخار علاوه بر امکانات متعدد در بکارگیری از

بدین ترتیب می توان گفت با طیف وسیعی از کفی اتو روبرو هستیم که هیچ اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد آنها نداریم و این حوزه آنقدر گسترده و پر حرف و حدیث است که جزء موارد تحقیق و توسعه شرکتهای بزرگ لوازم خانگی ست.

 

اما به موازات و در راستای تحقیق و توسعه روی آلیاژها و عناصر طبیعی و مصنوعی مختلف برای استفاده از آنها در کفی اتوبخارها؛ جریان تغییر سبک و سیاق  اتوکشی برای رسیدن به یک کیفیت مطلوب نیز ادامه داشت و بدین ترتیب بود که علاوه بر اتوبخارهای سنتی دستی؛ اتوبخارهای ایستاده و اتوبخارهای پرسی وارد بازار شدند.


انواع اتوبخار

 

1) اتو بخار سنتی (دستی)

2) اتوبخار مخزن دار
3) اتوبخار ایستاده
4) اتو بخارهای پرسی

 

 

 

قیمت اتو بخارهای موجود در بازار


یکی از محصولاتی که در بازار تنوع قیمتی  وحشتناکی دارد و چنانچه خریداران بدون اطلاع از قیمت به بازار مراجعه کنند خیلی گیج می شوند و ممکن است یک برند گمنام با قیمت بسیار بالا یا حتی یک برند سرشناس بدون قیمت واقعی خرید کنند، اتو بخار است.
رنج قیمت اتو بخار از 400 هزار تومان برای  اتوبخار بومن مدل 765   به عنوان ارزان ترین اتوبخارتا  9 میلیون و 300 هزار تومان  برای اتوبخار مخزن دار تفال مدل 9230 به عنوان گرانترین قیمت اتو بخار متغییر است.
تقریبا ارزان ترین قیمت اتو بخار موجود در بازار متعلق به  اتوبخار بومن مدل 765  با قیمت حدودی 400 هزار تومان است. البته ممکن است در اینترنت با قیمتهای پایین تری نیز مواجه شوید دلیلش یا ناموجود بودن کالا و بروز نبودن قیمتهاست یا اینکه اتوبخار هم موجود و هم قیمتش درسته که تنها دلیلش ورود اتوبخار از مبادی غیررسمی و به شکل قاچاق است . پس علاوه بر ناموجودی و بروز نبودن قیمت؛ عامل دیگر پایین بودن برخی اتوبخارها قاچاق بودن آنهاست که طبیعتا پاسخگویی و خدمات پس از فروش هم نبایستی از آنها انتظار داشت.
از برند بومن و اتوی یاد شده که بگذریم اتوبخار تامسون با گارانتی رسمی لادیز الکترونیک با قیمت 500 هزار تومان اتوبخار با کمترین قیمت ممکن در بازار است.
پس اگر قصد خرید اتوبخار دارید و پولتان کمتر از 400 است بهتر است دست نگهدارید چون عملا هیچ اتوبخاری در سال 1400 با کمتر از قیمت 400 هزار تومان در بازار وجود ندارد. البته اگر میخواهید پولتان را به اصطلاح دور نریزید باید بیش از 500 هزار تومان پول باید داشته باشید .
گران ترین اتوبخار بازار تقریبا متعلق به اتوبخار مخزن دار تفال مدل GV9230 می باشد.

 

برای خرید اتوبخار مناسب پیشنهاد می کنیم که جشنواره فروش اتوبخار شومیا (خرید از جشنواره: اینجا)  را از دست ندهید!؟

 

 اتوبخار بنا به دلایل مختلف خریداری می شود گاهی برای اتو کردن پیراهن های چروک، گاهی برای لباس فرم محل کار، کت و شلوار و گاهی نیازهای استفاده از یک اتو خیلی فراتر از اتوکشی های ساده است و اتو کردن پرده و امثالهم را هم شامل می شود که در این مواقع بهتر است از اتوبخار ایستاده یا اتوپرسی استفاده شود. نوع کفی اتو بخارهای دستی هم از جهت میزان درخشندگی،چسبندگی به لباس ها اهمیت فراوان دارد پس حتما باید بدانید برای چه کارهایی اتو نیاز دارید تا بعدا نوبت به برند و مدل اتویتان برسد.
نیازسنجی خرید اتوبخار

فروشگاه : تهران - خیابان حافظ نرسیده به جمهوری - پاساژ حافظ - پلاک 60 کد پستی: 1134845874

اطلاعات تماس -
شماره همراه: 09333256151 (پاسخگویی 9 تا 21)
شماره تماس : 66740790 (021) (پاسخگویی 9 تا 17)
شماره تماس : 66748939 (021) (پاسخگویی 9 تا 17)
شماره تماس : 66748938 (021) (پاسخگویی 9 تا 19)

ایمیل: shumiashop@gmail.com
( لطفا با هماهنگی قبلی به فروشگاه مراجعه شود. )