قوانین و مقررات ,

menuordersearch
shumia.com
(0)
(0)
قوانین و مقررات

هر کاری اصول و قوانین خاص مرتبط با خود را دارد خرید اینترنتی نیز از این قاعده مستثنا نیست بدین منظور فروشگاه اینترنتی شومیا قوانین خرید از سایت را بدین شرح اعلام می‌دارد.

 

گام نخست یک معامله صحیح : خرید آگاهانه از سایت


بند 1- شومیا خرید هر یک از خریداران محترم از سایت را به منزله آگاهی آنها از قوانین خرید و اصول حاکم بر خرید و فروش اینترنتی و البته سایر سیاست های فروشگاهی تلقی می‌کند.
از این رو شومیا ضمن ارائه خدمت در چارچوب قانون رسمی کشور و متولیان امر من جمله سازمان توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت، بر بر خود واجب می‌داند که سیاست های فروشگاهی را به صورت کامل تدوین نماید و آنها را در محل مناسبی از سایت در معرض دید خریداران محترم قرار دهد.

 

نکته بسیار مهم : بدیهی است چنانچه مشکلی در فرآیند خرید و فروش از جهت عدم آگاهی خریدار - از قوانین جاری تجارت الکترونیک یا قوانین داخلی سایت شومیا - به وقوع بپیوندد مسئولیت آن متوجه خریدار است و شومیا هیچگونه مسئولیتی در این باب نخواهد داشت.


تفاهم لازمه یک خرید و فروش موفق


بند 2- کالای مورد معامله در فروشگاه اینترنتی جنبه مجازی دارد بدین معنی که تصویر و اطلاعاتی از یک کالا توسط فروشنده در سایت درج شده است و مشتری نیز با توجه به سیاست های فروش کالا در آن سایت اقدام به خرید آن کالا می‌نماید. این خرید بیشتر با ثبت سفارش مشتری و گاهاً به شکل و صورت تلفنی انجام می‌پذیرد از این رو مورد معامله به صورت فیزیکی مورد مفاهمه بین فروشنده و خریدار نیست و لازم است تدابیری اتخاذ شود که از تضییع حقوق طرفین در این معامله جلوگیری شود.


نکته 1- از تدابیر پیش بینی شده برای این منظورمی توان به «سیاست تضمین هفت روزه بازگشت کالا»، «ارائه فاکتور معتبر مهمور به مهر فروشگاه بهمراه کالا»، «بررسی و تطابق کالای ارسالی و سفارش ثبت شده از سوی فروشنده» و «حصول اطمینان فروشنده از صحت اطلاعات درج شده کالا در سایت با مشخصات فیزیکی کالا» است.

نکته 2- علیرغم همه تدابیر اندیشیده شده با توجه به اینکه فروشنده، خریدار و مورد معامله در یک فضا قرار ندارند؛ ممکن است مفاهمه لازم برای خرید و فروش اتفاق نیفتد. از این رو وضع و استقرار «قوانین مرتبط با تجارت الکترونیک»، سیاست های فروشگاه شومیا اعم از «سیاست 7 روز ضمانت بازگشت»، « سیاست های پرداخت»، «سیاست اصالت کالا»، «سیاست های ارسال» و قوانین سایت مندرج در همین متن به جهت حصول اطمینان طرفین از بابت تعهدات است.


بند 3- فروشگاه شومیا ملزم به تهیه دستورالعمل های لازم برای «تأمین»، «اخذ سفارش»، «تولید محتوا و ورود محصول»، «فروش»، «ارسال» و «خدمات پس از فروش و عودت کالا» است.


بند 4- تهیه و تنظیم « سیاستهای کاری فروشگاه اینترنتی شومیا» به منظور اطمینان بخشی از از مطابقت سفارش اخذ شده و کالای ارسالی و تحقق یک فرآیند فروش موفق است بدیهی است مدیریت مجموعه علاوه بر تهیه این دستورالعمل ها و پایبندی به آن ها، «نظارت کامل و کافی بر اجرای» آنها خواهد داشت.

 

بند 5- مدیریت فروشگاه فرآیندی را برای اخذ و دریافت شکایات مشتریان در نظر خواهد گرفت و به اطلاع خریداران خواهند رساند.


نکته 3 - با توجه به اینکه مبنای عمل درفروشگاه اینترنتی، اخذ سفارش اینترنتی از متقاضیان کالا و خریداران است. بدیهی است که «هر گونه تغییری در سفارش» یا احیاناً «ثبت تلفنی سفارشات» بایستی با تاییدیه خریدار باشد. این تاییدیه بایستی در پرونده خرید درج و در صورت لزوم به آن استناد گردد.

 

نکته 4- در مواردی هم که خریدار نظر مشورت دریافت شده از سوی مشاوران فروش اقدام به خرید یک کالا می‌کند خریدار شخصا بایستی اقدام به ثبت سفارش نماید. در این فرآیند نیز کارشناسان تنها موظف به راهنمایی خریدار برای چگونگی ثبت سفارش در سایت است. چنانچه سفارش توسط کارشناسان ثبت شد اخذ تاییدیه مشتری الزامی ست.

 

 

اطلاعات تماس -(پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه 9 تا 17 و پنجشنبه 9 تا 13 )
شماره همراه: 09333256151
شماره تماس : 66740790 (021)
شماره تماس : 66748939 (021)
کد پستی : 1131643413

امکان دریافت حضوری کالا از فروشگاه فقط با هماهنگی های لازم وجود دارد.
ایمیل: shumiashop@gmail.com