درباره ما ,

menuordersearch
shumia.com
(6)
(3)
درباره ما

درباره فروشگاه اینترنتی شومیا

هر راه و سفری با یک تعریف و انگیزه آغاز می‌شود. اینکه کجا هستیم و به کجا می‌خواهیم برویم!؟ به نوعی بیانگر همین تعریف و انگیزه است. فروشگاه اینترنتی شومیا هم از این قاعده مستثنی نیست پس می‌بایستی تعریفی از خودمان هم برای خودمان و هم برای مخاطبان مان در فضای مجازی و اینترنت می‌داشتیم تا به نوعی هویت مان در پس همین تعریف و چارچوب وجودی شکل بگیرد.

 

 

  • مخلص کلام مخاطبان این سخن دوگونه اند؛ یا مخاطبانی عجول و بی حوصله هستند که پیشنهاد می‌کنم فقط بخش «خلاصه ای از فروشگاه اینترنتی شومیا» را بخوانند و با ما آشنا شوند. در کنار این عزیزان هستند افرادی که صبر و حوصله بیشتری دارند و البته زمان مکفی هم برای مطالعه در اختیار دارند. پیشنهادم برای این دسته از مخاطبان مطالعه «متن کامل درباره فروشگاه اینترنتی شومیا» ست، متنی که بی شک برایشان خالی از لطف و نکات نغز نیست و مطمئنم که با آن ارتباط برقرار خواهند کرد.

 

خلاصه ای از فروشگاه اینترنتی شومیا:

با افزایش ضریب نفوذ اینترنت به جای جای کشورمان؛ فضای سنتی کسب و کار متاثر از این فضا شد. با ورود نسل جدیدی از یک خانواده کاسب هم تحول در کسسبو کار ضرورتی انکار ناپذیر بود.

جوان ترها آشنایی و شور و نشاط وصف ناپذیری در بهره گیری از فضای مجازی و اینترنت داشتند و بزرگترها هم حمایت از این ایده و تلاش را وظیفه خودشان دانستند تا کارها به درستی اسامان یابد.

اینگونه بود که ااز دل یک کسب و کار سنتی؛ یک کسبوکار جدید مبتنی بر وب جان گرفت و پرورش یافت.

 

فروشگاه اینترنتی شومیا ماحصل این فرآیند است و پشتوانه و تجربه سال ها حضور بزرگترها در عرصه توزیع و پخش لوازم خانگی در تهران را با خود به همراه دارد.

 

 

 

 

متن کامل درباره فروشگاه اینترنتی شومیا:

همگامی با ذات جهان: حرکت

یکی از منازعات قدیمی و البته همچنان رایج بین فلاسفه جهان بحث در ثبات و حرکت است. اینکه «ثبات و سکون»، اصل و مبنای جهان است یا حرکت و تغییر و تحول!؟
هر گروهی هم ادله خودشان را آوردند بعد از اینکه حرکت و جریان طرفداران بیشماری یافت و مطابقت بیشتری با واقعیت عالم نشان دهد صحبت از حرکت در ماهیت اشیاء یا حرکت هم در وجود و هم در ماهیت اشیای جهان رفت.


از اینکه ماهیت یا وجود چیست و چه تعریف فلسفی دارد می‌گذریم و خودمان را به آنچه همه ما ایرانی ها به آن نیازمندیم متوجه می‌سازیم و آن مطلب اینست که « تا چه میزان به حرکت و تغییر و تحول باید ایمان و اعتقاد داشته باشیم؟ »


البته مشاجرات فلسفی علما هم ناظر به پاسخگویی همین پرسش است.
ملاصدرای نامی ایرانی که شاید بیش از آرای اش، نامش برای ما آشناست؛ «نظریه حرکت جوهری» را مطرح کرد و به نوعی اینگونه اظهار داشت که هیچ چیز بدون حرکت و تغییر و تحول در دنیا وجود ندارد و اصولا حرکت منشأ تمامی تحولات و طبقه بندی ها، تضادها و شکل گیری هاست. ملاصدرا به نوعی حرکت را مبنای جهان معرفی کرد و همسویی انسان با این موضوع را عامل رشد او و سستی و رخوت در حرکت و مخالفت و عدم همراهی با تغییر و تحول را نشانه سفاهت و حماقت انسان معرفی نمود.
البته نظریه جوهری ملاصدرا ضمائم فلسفی، کلامی، عرفانی و قرآنی دارد که بسی موضوع را بسیط و با پایه های محکم بیان می‌کند که حدو مرزها را مشخص و نظریه را کاملا تبیین می‌کند. اما به روایت داستان وار از این نظریه کفایت کردیم تا جایی که حرکت را یک اصل اساسی در زندگی تلقی کنیم و اعتقاد به این موضوع یک حالت کاربردی برایمان پیدا کند.


« پس حرکت کردن از گذشته به آینده با رعایت حفظ جوانب مثبت گذشته و نه طرد هر آنچه از گذشته به ما به میراث رسیده است اصل و اساسی شد برای کسب و کارمان».


چون معتقد به حرکت و پذیرش تحولات امروز و ساختن آینده هستیم پس به دنبال بسط و توسعه کسب و کارمان در بستر فناوری اطلاعات و اینترنت آمدیم تا علاوه بر اینکه کسب و کارمان را رونق می‌دهیم، خودمان را در مسیر رشد و اعتلاء قرار دهیم.

چالش اسم و نامگذاری

سال ها فعالیت در فضای مجازی و چندین فروشگاه اینترنتی اولین چالشی را که برای یک سایت بویژه فروشگاه اینترنتی در ذهنم تداعی می‌کرد وجود یک اسم با مسمی (!؟) برای یک فروشگاه اینترنتی بود. اسمی که دامنه اش باز باشد، ضمن سلیس و روان بودن، در ذهن مخاطب هم جای بگیرد.بالاخره هر چیز و شخصی به نام و اسمی نامیده می‌شود. برخی اسامی دربرگیرنده ریشه ها و تاریخ هستند برخی زیبا و شیک و مجلسی.
چه اسمی بایستی انتخاب می‌کردیم!؟
با ترفند خاصی که برای رسیدن به نام فروشگاه داشتیم؛ در نهایت شومیا ( shumia ) را برگزیدیم.


شومیا ( پیوندی از جنس طبیعت)

شومیا ( shumia )، نام روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان محمودآباد در استان مازندران ایران است. طبق سرشماری سال 1385 روستای شومیا جمعیتی در حدود ۱۸۶۶نفردر قالب ۲۶۶خانوار دارد که اکثر آنها به کشاورزی و کاشت برنج اشتغال دارند.در راستای احترام به هموطنان ساکن این روستا و بوم گردی و تحقق یک اقتصاد قوی ملی سعی خواهیم کرد در طی مقالات و اخباری درآینده بیشتر به این روستا بپردازیم.


شومیا نامی بود که به نظر ما حائز شرایطی بود که می‌توانستیم روی آن حساب باز کنیم و فلسفه وجودی کارمان را بر مبنای آن تعریف کنیم.از یک سو نامی برگرفته از یک روستا که نشان از پیوند انسان با طبیعت و گذشته خویش دارد می‌تواند به نوعی با خدمات و فلسفه شکل گیری یک فروشگاه اینترنتی گره بخورد. از سویی دیگر تعداد حروف شومیا shumia به اندازه کافی موجز و کوتاه است که از انتخاب دامنه های بزرگ و دور از ذهن مخاطب؛ ما را از یک اسم مناسب بی نیاز می‌کرد.


وقتی فناوری می‌تواند به کمک انسان بیاید و کالا را با تمام ویژگی هایش، با تصاویری با وضوح مناسب در اختیار متقاضیان و خریداران آن کالا قرار دهد. دیگر نیازی به حضور فیزیکی و ترددهای بیشمار در شهر نیست.بی شک کاستن از ترددهای غیر ضروری برای خرید در سطح کلان شهری چون تهران کمک شایانی به هوای پاک شهرمان و محیط زیست شهری مان می‌کند.


«تحویل کالا درب محل مورد تأیید مشتری» به عنوان رکنی از ارکان فروشگاه های اینترنتی به نوبه خود در خدمت طبیعت و محیط زیستی پاک است.


وقتی به سیاست ها و سایر ارزش های دیگر گنجانده شده در قانون تجارت الکترونیک نیز نظری کوتاه می‌اندازیم همراهی با طبیعت و حمایت و حفاظت از آن را در جای جای این کسب و کار جدید به وضوح مشاهده می‌کنیم.


البته اگر فضای خاص اینترنت هم چنانچه درست از سوی گرداندگان فروشگاه های اینترنتی به خدمت گرفته شود می‌تواند به خدمات بیشتر و بهتر دیگری در راستای حفظ محیط زیست و طبیعت بیانجامد که در نهایت سودش به خود انسان می‌رسد. ما در شومیا بر آن هستیم با ایده ها و طرح هایی بتوانیم این مهم را بیشتر محقق کنیم.

 

رسالت شومیا

فروشگاه اینترنتی شومیا درصدد آنست که «پیوند بین انسان و طبیعت» را از رهگذر فضای مجازی و با دسترسی سهل الوصول همه هموطنان در اقصی نقاط کشور به کالا های مورد نیازشان فراهم بیاورد. بنابراین در فروشگاه اینترنتی شومیا سعی خواهیم نمود تا با ارتباط گسترده و منطقی با تامین کنندگان و مجامع صنفی این مهم را محقق سازیم.

 

 

بازبینی مسیر در سومین سال تولد شومیا

(افزوده شده به متن اصلی در تاریخ : 1401/06/10)

 

ایده راه اندازی باشگاه مشتریان شومیا محرک خوبی بود تا در آستانه سه سالگی شومیا روزهای گذشته و تلاش های صورت گرفته تا به امروز را مجددا مرور کنیم و نقاط ضعف و قوت مان را بهتر بشناسیم و سرانجام طرح و مسیر حرکت مان را بازبینی کنیم.

 

در روزهایی که گذشت توفیقاتی داشتیم و شکست هایی!

از موفقیت هایمان می‌توانیم به استمرار حرکت فروشگاهی، ثبت برند شومیا در دسته لوازم خانگی و فروش اینترنتی کالا ،ارتباط گیری با شرکت ها و بازرگانی ها به جهت تامین مطمئن کالا، تحقق فروش همکار در برخی از برندهای تامین شده و تامین مالی از این راه،

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر

اطلاعات تماس -(پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه 9 تا 17 و پنجشنبه 9 تا 13 )
شماره همراه: 09333256151
شماره تماس : 66740790 (021)
شماره تماس : 66748939 (021)
کد پستی : 1131643413

امکان دریافت حضوری کالا از فروشگاه فقط با هماهنگی های لازم وجود دارد.
ایمیل: shumiashop@gmail.com